STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PSZCZELARZ W PRZEDSZKOLU

Pszczelarz w przedszkolu

23 maja 2018 zawitał do nas niezwykły gość. To pan , który prowadzi Gospodarstwo Pasieczne. Pan pszczelarz przyjechał do naszego przedszkola, żeby pokazać dzieciom niezwykły świat pszczół. Spotkanie rozpoczął od pogadanki na temat tych niezwykle pożytecznych owadów, wyjaśniał przedszkolakom kim w hierarchii pszczelej jest królowa, truteń czy robotnica, opowiadał o ciekawostkach, ich trybie życia oraz podkreślał znaczenie pszczół w przyrodzie. Wyjaśnił także różnice w wyglądzie pszczoły, osy, trzmiela, szerszenia i bąka. Pan zaprezentował przyrządy i akcesoria niezbędne w swojej pracy. Dzieci mogły z bliska obejrzeć ul i jego budowę, przyrządy pszczelarza: dymkę, ramkę, podkurzacz pszczelarski, dłuto pasieczne, szczotka do zamiatania, podkarmiaczki, kraty przegrody, a także strój: bluzę oraz kapelusz oraz miękkie w dotyku rękawice. Następnie dzieci miały okazję poobserwować przez specjalny mikroskop pszczoły znajdujące się w bezpiecznej skrzynce z kratką. Pszczelarz podkreślał lecznicze właściwości miodu, propolisu oraz wosku pszczelego, odbyła się również degustacja miodu z wafelkiem. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie, a każde chętne dziecko mogło choć przez chwilę poczuć się pszczelarzem zakładając wybrane elementy garderoby. Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt ze zdrowymi produktami stworzonymi przez naturę.